Zahraniční odborné stáže

Cílem této klíčové aktivity je podpořit odborný výzkum členů týmu a mezinárodní mobilitu. Akademičtí pracovníci a studenti doktorského studia v průběhu trvání projektu realizují měsíční výzkumné pobyty na zahraničních výzkumných pracovištích, která mají přímou vazbu na studovanou problematiku. Jednotlivé zahraniční pobyty se zaměřují na vlastní odborný výzkum, prohloubení znalostí v současných trendech bádání a metodologii a na navázání další mezinárodní spolupráce formou individuálních kontaktů.

Zahraničních odborných stáží se zúčastní 10 akademických pracovníků a 10 studentů doktorského studia. Výstupem této klíčové aktivity jsou i odborné studie publikované v odborných časopisech (20) a přednášky pro studenty magisterského a doktorského studia, které po realizování odborné zahraniční stáže zajistí každý účastník.