Workshop: Rozvoj akademických kompetencí – mezinárodní praxe

Pětidenní workshop konaný v Olomouci je zaměřen na proškolení akademických pracovníků a studentů doktorského studia v oblasti mezinárodní vydavatelské praxe. Po odborné stránce workshop povede prof. Karin Friedrich (University of Aberdeen). Cílem je seznámit účastníky s vydavatelskými strategiemi akademických nakladatelství a s praktickými problémy (iniciační kontakt, ediční postup, copyright, korekturní zásahy atd.). Součástí projektu je také proškolení v oblasti prezentačních dovedností v angličtině. Workshop si klade za cíl zvýšit intenzitu publikování výsledků výzkumu v mezinárodních nakladatelstvích.

Na workshopu se podílí členové odborných pracovišť FF UP a dalších výzkumných organizací v ČR mimo Prahu a studenti doktorského studia.