Workshop: Konfesijní kultura v Evropě a teoretické problémy výzkumu

Pětidenní workshop konaný v Centre for Early Modern Studies, University of Aberdeen (Skotsko) je zaměřen na rozbor metodologických otázek spojených s interdisciplinárním výzkumem proměn konfesijní kultury v Evropě od 15. do 19. století. Po odborné stránce je workshop veden prof. Karin Friedrich (University of Aberdeen), přední odbornicí na problematiku (středo)evropské konfesijní kultury ve spolupráci s dalšími významnými odborníky na danou problematiku. Cílem workshopu je zvýšení míry internacionalizace výzkumu a zlepšování kvality interdisciplinárního výzkumného týmu, který tvoří personální základ budovaného výzkumného centra Centre for Religious History na půdě FF UP v Olomouci.

Na workshopu se podílí členové odborných pracovišť FF UP a dalších výzkumných organizací v ČR  a studenti doktorského studia.

Karin Friedrich
Simon Ditchfield